Річний звіт про діяльність закладу

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад №52 Вінницької міської ради» загального розвитку з групами компенсуючого типу для дітей з вадами опорно-рухового апарату є комунальною власністю територіальної громади м. Вінниці, який здійснює свою діяльність відповідно до Закону України “Про дошкільну освіту”, Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305, Базового компонента дошкільної освіти в Україні, освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», програми економічної та соціальної освіти «Афлатот», парціальної програми з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе требе знати, про себе треба дбати», парціальної програми з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку «Казкова фізкультура», програми художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку «Радість творчості», Статуту закладу, програми розвитку закладу на 2014-2017 рр.

Головним завданням дошкільного закладу є реалізація державної політики щодо охорони життя і здоров'я дітей та громадянського виховання, створення креативного мовленнєвого середовища, формування соціально-комунікативної компетентності дошкільника, розвиток творчого потенціалу, здібностей дитини в різних соціальних інституціях як джерела духовності майбутнього громадянина України.

       Протягом 2016-2017 навчального року організація освітнього процесу здійснювалась згідно з Національною доктриною розвитку освіти в Україні, Конституцією України, Конвенцією «Про права дитини», Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про захист дитинства», «Про охорону дитинства», інструктивно-методичного листа «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі», і була спрямована на реалізацію програми розвитку ДНЗ.

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу втілює у життя державну політику в галузі освіти. Управлінська діяльність   адміністрації закладу спрямована на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дітьми дошкільної освіти. У закладі є необхідні нормативно – законодавчі акти щодо функціонування і розвитку дошкільних навчальних закладів.

Педагогічний колектив ДНЗ протягом 2016-2017 навчального року приймав активну участь у методичній роботі м. Вінниці:

      участь у чемпіонаті з різних видів спорту «Старти надій»;

      участь у міському конкурсі дитячого малюнка на тему «Державтоінспектор, діти та інші учасники дорожнього руху»;

      участь у міському конкурсі дитячих малюнків на протипожежну тематику;

      участь у міській виставці-конкурсі новорічних композицій «Зимова феєрія»;

      участь у міському конкурсі декорування приміщень та території ДНЗ «Створимо дітям Новорічне диво»;

      проведення на базі ДНЗ методоб’єднання для вчителів-логопедів та музичних керівників груп компенсуючого типу;

      участь у міському конкурсі освітніх проектів;

      участь у міському конкурсі «У колі дружньої родини»;

      участь в екологічному декаднику, природоохоронних акціях та акціях по озелененню території закладу в рамках Міжнародного дня довкілля;

      участь у акції «Ти зможеш, якщо зміг я» в рамках місячника «Спорт для всіх – спільна турбота»;

      участь у загальноміському конкурсі серед ДНЗ «Колискова пісня»;

      проведення на базі ДНЗ майстер-класу по декоруванню Великодніх писанок для батьків вихованців та читачів бібліотеки – філіалу №13 «Створимо дітям Великоднє диво»;

      участь   у міському фестивалі дитячої творчості «Чарівна квітка».

Дошкільний навчальний заклад у 2016-2017 н.р. нагороджений:

грамотою Департаменту освіти Вінницької міської ради за зайняте І місце в міському конкурсі освітніх проектів;

грамотою за перемогу у міському конкурсі новорічних композицій «Зимова феєрія»;

подякою за участь у акції «Подаруй дитині частинку свого серця!» (збір Іванівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернату дитячих книг, мяких іграшок, канцтоварів).

дипломом за участь у акції «Долоні дитини візьми в свої руки» (збір подарунків для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей-інвалідів).

дипломом за участь у загальноміському конкурсі серед ДНЗ «Колискова пісня»;

дипломом за популяризацію народних традицій тапроведення на базі ДНЗ майстер-класу по декоруванню Великодніх писанок для батьків вихованців та читачів бібліотеки – філіалу №13   «Створимо дітям Великоднє диво»;

дипломом за перемогу у міському фестивалі дитячої творчості «Чарівна квітка»;

грамотою за активну участь в організації ефективної методичної роботи та розвитку творчого потенціалу педагогічних працівників закладів освіти міста.

         Педагогічний колектив ДНЗ у зв’язку із новим змістом дошкільної освіти в межах реформ, що відбуваються в системі дошкільної освіти, сформував свої власні пріоритети виховної та освітньої діяльності, розробив перспективні завдання розвитку. Відповідно до визначених планом роботи на 2016-2017 навчальний рік пріоритетів, робота колективу закладу була спрямована на створення розвивального освітнього простору в ДНЗ для індивідуалізації освітнього процесу, підсилення тенденції особистісно орієнтованої, гуманістичної моделі виховання, пошук інтерактивних шляхів інтелекутального розвитку та соціалізації дошкільників засобами трудового виховання. Виконання цих завдань допомагало педагогам бачити в кожній дитині індивідуальність і забезпечувати умови для росту її компетенції у відповідності з вимогами програми навчання і виховання дітей від 2 до 7 років «Дитина», програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», програми соціальної та фінансової освіти «Афлатун» та парціальної програми «Дошкільнятам –освіта для сталого розвитку».

     Для програмно-методичного забезпечення освітнього процесу педагоги керувалися Переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році, що розміщений на сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua).

   Основні напрямки роботи дошкільного закладу протягом 2016-2017 навчального року:

  • створення сприятливих умов для збереження фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей, забезпечення їх своєчасного та повноцінного, гармонійного фізичного розвитку з перших років життя
  • популяризація обов’язкової дошкільної освіти для дітей 5-річного віку через різні форми її здобуття;
  • зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази закладу;
  • поліпшення якості дошкільної освіти через розроблення механізму, що забезпечує сталий розвиток;
  • забезпечення особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних особливостей;
  • збереження та зміцнення здоров’я дітей з раннього дитинства;
  • модернізація системи підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;
  • урізноманітнення форм спільної роботи з батьками.

       На вирішення цих питань була спрямована вся навчально-виховна та методична робота в дошкільному закладі.