05.07.2022 р.

Звітування онлайн.

Присутні:
- 197 батьків, 52 члени трудового колективу, учасників ZOOM -конференції
- завідувач КЗ «ДНЗ № 52 ВМР» Шундровська К.В.
- вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 52 ВМР» Гораш М.Є.
- голова батьківського комітету – Дробот А.Ю.

Шановні батьки та працівники закладу, відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, я, керівник закладу дошкільної освіти №52 Шундровська Катерина Володимирівна, звітую перед Вами про свій персональний внесок у підвищення рівня освітнього процесу та результативність роботи установи протягом 2021-2022 навчального року. Звітування проводиться з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в нашому закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Зміст освітньої діяльності з питань освітньої діяльності на період дії правового режиму воєнного стану зокрема визначається законами України “Про дошкільну освіту”, “Про охорону дитинства”, “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”. Також розроблено Методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану” (лист МОН № 1/3845-22 від 02.04.2022) та підготовлено лист МОН № 1/3475-22 від 17.03.2022  та “Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб”). Передбачено організаційні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 (карантинні обмеження продовжено до 31.08.2022 року) у закладах освіти, які функціонують на території України.
           У моєму звіті охоплюються такі питання:
• організація освітнього процесу та різних форм повсякдення вихованців;
• створення умов для варіативності дошкільної освіти та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес;
• зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи;
• залучення додаткових джерел фінансування садочка та їх раціональне використання;
• забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки;
• соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників;
• залучення педагогічної та батьківської громадськості ЗДО до управління його діяльністю, співпраці з громадськими організаціями;
• дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу.
          
Педагогічний колектив нашого закладу втілює у життя державну політику в галузі освіти. Управлінська діяльність адміністрації закладу спрямована на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дітьми дошкільної освіти. Робота у закладі  базується на необхідних нормативно – законодавчих актах.
           Педагогічний колектив ЗДО протягом 2021-2022 навчального року брав активну участь в онлайн методичній роботі м. Вінниці:
■ участь та перемога у міській виставці – конкурсі новорічних композицій «Зимова феєрія»;
■ участь та відзнака у міському конкурсі декорування приміщень та території ЗДО «Створимо дітям новорічне диво»;
■ проведено міський семінар для керівників закладів дошкільної освіти м. Вінниці;

 • проведено на базі закладу майстер-клас по декоруванню великодніх писанок та крашанок для працівник закладу «Створимо Великоднє диво»;
 • участь у Всеукраїнському флешмобі «З пухнастими до перемоги»;
 • організували флешмоби до дня вишиванки та до дня захисту дітей;
 • участь у міському онлайн конкурсі «З Україною в серці».
            Велику допомогу у підготовці до конкурсів, які відбувались у цьому навчальному році, надавали батьки та педагогічний колектив закладу. Відповідно до пріоритетів, визначених планом роботи закладу на 2020 – 2021 навчальний рік:
 •  робота спрямована на індивідуалізацію освітнього процесу;
 •  підсилення тенденції особистісно – орієнтованої, гуманістичної моделі виховання;
 •  соціалізацію дошкільників, що допомагало педагогам бачити в кожній дитині індивідуальність і забезпечувати умови для росту її компетенції у відповідності з вимогами програми «Дитина» та парціальними програмами «Про себе треба знати, про себе треба дбати», «Афлатот», «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку», за якими працює наш заклад.
            Колектив впроваджує здоров’язберігаючі технології, з урахуванням вікових особливосте дітей та погодних умов. Педагоги працюють над валеологічною освітою дітей. адже складова  життєвої компетенції кожної дитини – це  вміння бути здоровим. Відповідно до вікових та психологічних особливостей кожної вікової групи,  вихователі надають інформацію валеологічного спрямування під час навчання дошкільників. Вихователі
  закладу активно співпрацюють з батьками, вчасно відгукуються на їхні запити. З цією метою проводяться різноманітні онлайн форми роботи, в тому числі і дистанційна робота в зв’язку з новими викликами. Хочу зауважити, що онлайнзаняття не тільки посилили активність батьків в освітньому процесі, а й розширили їх педагогічну компетентність у навчанні та вихованні дітей.
           З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів і підвищення їх фахової майстерності впродовж навчального року проводилися різні методичні заходи – індивідуальні,  групові та масові форми роботи, а саме: педагогічні ради, різні види семінарів, педгодини і консультації, проводилися вебінари, педчитання, тижні педагогічної майстерності, анкетування, працювали творчі групи тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними за рахунок розуміння вихователями актуальності питань. Ефективність різних форм методичної роботи також підсилювалася впровадженням в них інтерактивних видів роботи: елементів дискусії, ділової гри, квестів, тренінгів, проблемних семінарів тощо.

        Протягом навчального року працівники закладу дошкільної освіти №52 проходили тренінги «Школа безпеки», «Перша домедична допомога. Вінниця», «Впровадження йога терапії», відбувалися зустрічі з психологом-консультантом, тренером, коучем та засновником проєкту «Тренери Школам» Віталієм Бєловим по темам «Лєготерапія», «Як заспокоїтися, не стресувати під час війни», «Тобі під силу врятувати життя». Фотозвіти розміщено на Фейсбук сторінці та на сайті закладу.

Слід відмітити з позитивного боку роботу всього колективу по благоустрою приміщення та території, облаштування квітників, городів та куточку лісу закладу та нашого укриття.. Разом ізбатьками та  членами трудового колективу ЗДО навесні було висаджено квіти та кущі для розмежування ігрових майданчиків, висаджено декоративні кущі та хвойні дерева біля дитячих городів, розбито дві нових клумби та висаджено на них декоративні кущі.       

Фінансово – господарська діяльність у ЗДО здійснювалась згідно з річним планом.
       Завдяки розумінню та Вашої підтримці, шановні батьки, залученню додаткових джерел (спонсорська допомога не байдужих заможніх підприємців) з червня 2021 по червень 2022 року було придбано:
       -  штори – жалюзі в спальні, групові та туалетні кімнати в групи №1,7, 8;

-       захисні решітки на батареї груп №2, 3, 5, 6, 8,10, 11;

-       наматрасники в гр. №4,5,9,11;

-       пилосос в гр. №1;

-       стіла дитячий та полиці для взуття, килим в гр. №8;

-       шафа гардеробна на харчоблок;

-       іграшки в гр. № 2, 3, 4, 7, 8, 10;

-       бактерицидні лампи в гр. №4;

-       постільна білизна в гр. №6;

-       установка стелі «Армстронг» в гр. №4;

-       спортивне обладнання у спортивну залу;

-       миючі засоби та пральний порошок;

-       шафи дитячі для одягу в гр. №2;

-       кухонні шафи в гр. №5;

-       музичні інструменти в гр. №7;

-       дитячі ліжка в гр. №5;

Відремонтовано:

-       заміна ламп денного освітлення в гр. №3;

-       ремонт кухонної зони в гр. № 7;

-       ремонт підлоги та встановлення підвісної стелі в гр. № 10;

-       фарбування майданчиків, лакування музичної зали, фарбування дверей в кабінетах;

-       капітальний ремонт коридору харчоблоку (облицювання стін та підлоги плиткою, заміна дверей, шпаклювання стін);

-       ремонт водопровідних труб в гр. №8;

-       заміна шаф в гр. №10;

-       облаштування захисного укриття.

Звіт про благодійність розміщено на сайті закладу щомісячно, по мірі надходження.

          З метою запобігання нещасним випадкам, охорони життя дошкільників, на території закладу додатково укріплено каруселі та гойдалки. Під час підготовки до нового навчального року все обладнання на майданчиках буде приведено в належний стан.
       Протягом року систематично здійсню
ється медична робота: проводився щоденний медичний огляд дітей та температурний скринінг, контроль за санітарно – епідеміологічним станом в закладі, впроваджуються нетрадиційні форми оздоровлення, проводилась санітарно – просвітницька робота з батьками вихованців в змішаній формі (онлайн та офлайн), бесіди з працівниками дитячого садка з питань санітарних норм, протиепідемічна робота, профілактичні щеплення дітям згідно графіка проводились за місцем проживання. Результативним є впровадження безпечної системи безпечності харчових продуктів НАССР та постійний контроль за харчуванням адміністрацією закладу, Департаментом освіти та держпродспожив спілкою.
       Проводилася робота з дітьми щодо попередження дитячого травматизму. Результати перевірок виконання вимог із питань охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки розглядалися на виробничих нарадах, педрадах, зборах. Для дітей дошкільного віку було організовано онлайн екскурсію в пожежну частину.
      
Отже, завдяки праці всього колективу, дієвій підтримці громади, умінню приймати рішення в інтересах дитини, вибирати педагогічні засоби і відповідати за свій вибір, нам вдалося зробити педагогічний процес цікавим для дошкільнят.
Вам, шановні батьки, я бажаю насамперед міцного здоров’я вам та вашим рідним та близьким та прошу вас залишатися вдома і виконувати тимчасові правила карантину. Ми дуже сумуємо за Вашими дітками, чекаємо їх повернення і просимо віднестись до тимчасових незручностей з розумінням. Всі запитання, які потребують часу на відповідь, Ви можете задати вихователям у робочій гупі Viber або телефонувати у садочок за номерами адміністрації: 0432-56-12-80.

                                               Завідувач                                                                        Катерина ШУНДРОВСЬКА