30.05.2020 р. Звітування онлайн.

Присутні:
- 197 батьків, 52 члени трудового колективу, учасників ZOOM -конференції
- завідувач КЗ «ДНЗ № 52 ВМР» Шундровська К.В.
- вихователь-методист КЗ «ДНЗ № 52 ВМР» Цабак Л.П.
- голова батьківського комітету – Саєнко Н.П.

 Шановні батьки наших любих діток, дорогі мої працівники!
Як відомо, Міністерство освіти і науки України сформулювало рекомендації для керівників закладів освіти всіх форм власності (листи МОНУ № 1/9-154 від 11.03.2020, № 1/9-161 від 13.03.2020, № 1/9-219 від 23.04.2020). Наказом № 406 від 16.03.2020 передбачено організаційні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 у закладах освіти, які функціонують на території України.Усім закладам освіти рекомендовано налагодити можливість здобуття дітьми освіти та спілкування з педагогами за допомогою дистанційних технологій. Ви знаєте, що наші педагоги працювали дистанційно, надавали освітні послуги шляхом застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій відповідно до державних стандартів. На карантині опинилися не лише діти, а й деякі батьки, тому педагогам нашого закладу дошкільної освіти вкрай важливо підтримувати зв’язок із ними, допомогти їм організувати найкращий "садочок" у себе вдома. Крім того, деякі педагоги не лише проводили з дітьми онлайн-заняття за допомогою дистанційних технологій у режимі реального часу, але й надсилали їх записи батькам вихованців чи розміщували у робочій групі Фейсбук «ВЧИМОСЯ ВДОМА РАЗОМ».
Хочу повідомити Вам, що на виконання постанови Кабінету міністрів України від 20.05.2020 р. №392 «Про встановлення карантину з метою запобіганню поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», рішень міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол №27 від 22.05.2020 р. та №28 від 29.05.2020 р.) та наказу Департаменту освіти від 25.05.2020 року №167 «Про відновлення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти» у місті відновлено організацію освітнього процесу в ЗДО. Просимо Вас ознайомитись з новими тимчасовими правилами відвідування дитячого садочка в період карантину у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-COV-2 та пригадати вже відомі і віднестися до них відповідально.
Вихователі всіх вікових груп повідомляли батьків вихованців у групах Viber про забезпечення в повному обсязі необхідними дезінфікуючими, мийними та антисептичними засобами, безконтактними термометрами, бактерицидними лампами, тощо; про підготовку території та приміщень закладу - здійснення гігієнічної та санітарної обробки. Правила роботи закладу в умовах адаптивного карантину висвітлено на сайті закладу та виставлено на кожному вході до приміщення.
Як керівник закладу наполегливо прошу всіх учасників сьогоднішньої ZOOM - конференції в умовах адаптивного карантину дотримуватись ряду вимог:
- освітній процес здійснювати з дотриманням протиепідемічних заходів з урахуванням рекомендацій МОН України та МОЗ України, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та окремих рекомендацій міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, департаменту освіти міської ради;
- обмежити кількість учасників освітнього процесу, надавши перевагу тим дітям, батьки яких працюють на підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності, які належать до об’єктів критичної інфраструктури;
- прийом дітей до закладу здійснювати при умові представлення (у тому числі в електронному вигляді) довідки про відсутність контакту з інфекційними хворими;
- не допускати до відвідування ЗДО дітей, які не отримали щеплення згідно календаря профілактичних щеплень, які мають хронічні захворювання.
Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, я, керівник закладу дошкільної освіти №52 Шундровська Катерина Володимирівна, звітую перед Вами про свій персональний внесок у підвищення рівня освітнього процесу установи протягом 2019-2020 навчального року. Звітування проводиться з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в нашому закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
У моєму звіті охоплюються такі питання:
• організація освітнього процесу та різних форм повсякдення вихованців;
• створення умов для варіативності дошкільної освіти та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес;
• зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи;
• залучення додаткових джерел фінансування садочка та їх раціональне використання;
• забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки;
• соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників;
• залучення педагогічної та батьківської громадськості ЗДО до управління його діяльністю, співпраці з громадськими організаціями;
• дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу.
Педагогічний колектив нашого закладу втілює у життя державну політику в галузі освіти. Управлінська діяльність адміністрації закладу спрямована на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дітьми дошкільної освіти. У закладі є необхідні нормативно – законодавчі акти щодо функціонування дитячого садочка.
Педагогічний колектив ЗДО протягом 2019-2020 навчального року приймав активну участь у методичній роботі м. Вінниці:
■ проведення на базі ЗДО методоб’єднання для вчителів-логопедів; (жовтень)
■ презентація навчально-методичного посібника «Використання логобордів в корекційно-розвитковій роботі з дітьми з особливими освітнімми потребами, які мають порушення мовлення»; (листопад)
■ участь у міському конкурсі малюнка «Державтоінспектор, діти та інші учасники дорожнього руху»; (грудень)
■ участь у міському конкурсі новорічних композицій «Зимова феєрія»; (грудень)
■ участь у в інформаційному марафоні «Здоров’я як стиль життя» та у міському конкурсі дитячих малюнків на тему «Здоровим бути – здорово!».
Наразі наші вихованці беруть активну участь в міських онлайн-конкурсах «Чарівна квітка» та «Старти надій», всі учасники неодмінно отримають дипломи лауреатів та подарунки.
Велику допомогу у підготовці до конкурсів, які відбувались в минулому році, надавали батьки, так:
■ за участю батьків приміщення всіх вікових груп та коридорів було прикрашено поробками та композиціями відповідно до пори року;
■ з допомогою батьків було облаштовано виставки «Чарівні перетворення овочів і фруктів», «Зимова феєрія» в кожній групі та у центральному коридорі ЗДО.
■ велику допомогу надали батьки всіх вікових груп. Ми їм дуже вдячні за розуміння наших проблем і небайдужість.
Педагогічний колектив ЗДО у зв’язку із розвитком нового змісту дошкільної освіти в межах реформ, що відбуваються в системі дошкільної освіти сформував свої власні пріоритети виховної та освітньої діяльності, розробив перспективні завдання розвитку. Відповідно до визначених планом роботи на 2019-2020 навчальний рік пріоритетів, робота колективу закладу була спрямована на індивідуалізацію освітнього процесу, підсилення тенденції особистісно орієнтованої, гуманістичної моделі виховання, соціалізацію дошкільників, що допомагало педагогам бачити в кожній дитині індивідуальність і забезпечувати умови для росту її компетенції у відповідності з вимогами програми «Дитина» та парціальними програмами «Про себе треба знати, про себе треба дбати», «Афлатот», Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку», за якими працює наш заклад.
Велику увагу колектив приділяє загартовуючим процедурам, які проводяться педагогами на протязі всього року з поступовою зміною їх характеру, тривалості та дозування з врахуванням рекомендацій лікаря-педіатра, стану здоров’я, вікових та індивідуальних особливостей кожної дитини. Педагогічний колектив ЗДО працює над валеологічною освітою дітей. Складовою життєвої компетенції кожної дитини, є, зокрема вміння бути здоровим. Відповідно до вікових та психологічних особливостей кожної вікової групи вихователі давали інформацію валеологічного спрямування під час навчання дошкільників. Розуміючи вплив родини на виховання дітей, педагоги закладу активно співпрацювали з батьками, вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя садочку. З цією метою проводилися різноманітні форми роботи, в тому числі і дистанційна робота в зв’язку з новими викликами. Хочу зауважити, що онлайн-заняття не тільки посилили активність батьків в освітньому процесі, а й розширили їх педагогічну компетентність у навчанні та вихованні їхніх дітей.
Однак, потребує покращення та удосконалення підвищення психолого-педагогічної культури батьків, пропаганда дошкільної освіти в соціумі, усебічне вивчення специфіки кожної сім’ї, індивідуальний підхід до роботи з сім’ями вихованців.
З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів і підвищення їх фахової майстерності впродовж навчального року проводилися різні методичні заходи – індивідуальні, групові та масові форми роботи, а саме: педагогічні ради, різні види семінарів, педгодини і консультації, педчитання, тижні педагогічної майстерності, анкетування, працювали творчі групи тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними за рахунок розуміння вихователями актуальності питань, що розглядалися, різнобічного і ґрунтовного аналізу навчально-виховного процесу, його позитивних сторін та невдач, необхідності якісних і суттєвих змін з метою реалізації поставлених завдань. Ефективність різних форм методичної роботи також підсилювалася впровадженням в них інтерактивних видів роботи: елементів дискусії, ділової гри, тренінгів, проблемних семінарів тощо. Якість педагогічних рад забезпечувала ретельна попередня підготовка.
Плануючи роботу педагогічного колективу на новий 2020-2021 навчальний рік, педагогічний колектив ставить перед собою такі завдання:
- побудова освітнього процесу відповідно до Базового компонента, інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України;
- систематичне проведення дидактичного тестування педагогів з метою підвищення рівня їх професійної компетентності;
- охорона життя та зміцнення здоров’я дітей;
- забезпечення інтелектуального, особистісного та фізичного розвитку дитини;
- здійснення необхідної корекції відхилень в розвитку дитини;
- взаємодія з сім’єю у вихованні дітей для забезпечення повноцінного розвитку дитини;
- підвищення професійної майстерності вихователів на основі досягнень психолого-педагогічних наук, передового досвіду вихователів міста, вихователів свого закладу;
- розвиток творчих та розумових здібностей дитини;
- залучення дітей до загальнолюдських цінностей.
Завдяки підтримці Вінницької міської ради, Департаменту освіти Вінницької міської ради та Департаменту капітального будівництва навіть в умовах карантинних обмежень продовжується термомодернізація нашого закладу. Департаментом освіти Вінницької міської ради протягом 2019-2020 року обслуговувалася система фільтрів для очистки води вартістю 67 200 грн.; наразі видано антисептики, рідке мило та паперові рушнички для загального користування, очікуємо одноразові захисні маски. Слід відмітити з позитивного боку роботу всього колективу по благоустрою приміщення та території дитячого садка. З допомогою батьків членами трудового колективу ЗДО навесні було висаджено квіти та кущі для розмежування ігрових майданчиків, висаджено декоративні кущі та хвойні дерева біля дитячих городів, розбито дві нових клумби та висаджено на них декоративні кущі. Фінансово – господарська діяльність у ЗДО здійснювалась згідно з річним планом.
Завдяки розумінню та допомозі батьків з вересня 2019 по березень 2020 року за благодійні та спонсорські кошти було відремонтовано та придбано:
• штори-жалюзі в музичну залу та в групи №2,3,4,5;
• комплекти постільної білизни в групи №№3,4;
• пилосос в групу №8;
• встановлено захисну планку на сходових клітинах біля груп №6 №7;
• обслуговування пультової охорони;
• придбання та заміна посуду в усіх вікових групах;
• заміна труб водогону в підвалі;
• здійснено капітальний ремонт туалетної кімнати групи №4 та роздягальні групи №1;
• в зв’язку із заміною вікон в усіх приміщеннях закладу було проведено ремонтні роботи по реконструкції вхідних дверей, пофарбовано водоемульсійними фарбами віконні відкоси та замінено шпалери в групах №№1,3,6,9,10,11.
З метою запобігання нещасним випадкам та з метою охорони життя дошкільників на території дитячого садка додатково укріплено каруселі та гойдалки, висаджено квіти на клумбах на ігрових майданчиках. Під час підготовки до нового навчального року все обладнання на майданчиках буде приведено в належний стан та буде виготовлено багато нового: пісочниці, столики та лавочки, елементи ландшафтного дизайну тощо.
Протягом року систематично здійснювалась медична робота: проводився щоденний медичний огляд дітей, використовувались нетрадиційні форми оздоровлення, проводилась санітарно-просвітницька робота з батьками вихованців, бесіди з працівниками дитячого садка з питань санітарних норм, проходила протиепідемічна робота, профілактичні щеплення дітям згідно графіка, контроль за харчуванням.
Певна робота проводилась з дітьми та їх батьками щодо попередження дитячого травматизму. Випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу протягом року не виявлено. Результати перевірок виконання вимог із питань охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки розглядалися на виробничих нарадах, педрадах, зборах. Для дітей дошкільного віку було організовано екскурсію в пожежну частину. Таким чином контроль із питань з охорони праці та безпеки діяльності в ЗДО у 2019 – 2020 н. р. мав комплексний характер.
Завдяки праці всього колективу, умінню приймати рішення в інтересах дитини, вибирати педагогічні засоби і відповідати за свій вибір, нам вдалося зробити педагогічний процес цікавим для дошкільнят.
Вам, шановні батьки, я бажаю насамперед міцного здоров’я вам та вашим рідним та близьким та прошу вас залишатися вдома і виконувати тимчасові правила карантину. Ми дуже сумуємо за Вашими дітками, чекаємо їх повернення і просимо віднестись до тимчасових незручностей з розумінням. Всі запитання, які потребують часу на відповідь, Ви можете задати вихователям у робочій гупі Viber або телефонувати у садочок за номерами адміністрації: 0432-56-12-80.

Завідувач КЗ  "ДНЗ № 52 ВМР"                                 Шундровська К.В.