ІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ

mikroby                  Джерелом зараження інфекційною хворобою найчастіше є хворий та його виділення: слина, слиз, мокротиння, калові маси, сеча, що містять багато мікробів.
Мікроби, не пристосовані до довгого існування поза організмом люди­ни (збудники кору, вітряної віспи, краснухи тощо), називають нестійки­ми. Мікроби, що можуть існувати поза організмом людини (збудники дифтерії, дизентерії, поліомієліту тощо), називають стійкими.
Мікроби передаються у процесі безпосереднього контакту з хворою людиною повітряно-крапельним шляхом, через заражені нею предме­ти.
Період від моменту проникнення мікробів в організм до видимого проявлення хвороби називають інкубаційним (скритим). Цей період може продовжуватись від кількох годин до кількох місяців.
Імунітет - несприйнятливість організму до збудників заразних хво­роб, до отруєння; стійкість організму проти зараження, отруєння. Піс­ля перенесення інфекційного захворювання у дитини виробляється стійкий імунітет.
При багатьох інфекційних захворюваннях штучна імунізація (щеплен­ня) є основною мірою профілактики.
 hvoryj

 

Не займайтесь самолікуванням!
З
а перших симптомів хвороби звертайтесь до лікаря!

Догляд за хворою дитиною  в родині

По-перше, треба забезпечити дитині спокій. Не допускайте відвідувань родичів та знайомих. Ліжко дитини треба 
розмістити у добре освітленому місці, але так, щоб хворий не лежав обличчям до світла. Поряд із ліжком краще поставити 
маленький стільчик з напоями та іграшками. На ліжко треба повісити торбинку з хустинками та рушником.
Охороняйте сон дитини. Але якщо ви помітили, що вона багато спить чи перебуває в сонливому стані, обов'язково треба сказати про це лі­карю.
У кімнаті, де знаходиться дитина, слід робити щоденне вологе приби­рання й часте провітрювання. Зайві речі з кімнати приберіть, щоб було менше пилу.
Постіль щодня треба перестилати - ковдру та подушку витрушувати, а білизну замінювати. Слідкуйте, щоб постіль була рівна, без складок та горбів. Усе це може турбувати хворого. Треба слідкувати, щоб на постіль дитини не потрапили крихти їжі, не залишались іграшки. Це може непокоїти малюка.

Грип

Грип - гостра вірусна хвороба, яка характеризується інтоксикацією та ураженням верхніх дихальних шляхів і періодично набуває епіде­мічного та пандемічного характеру. Розрізняють три типи вірусу грипу - А, В, С.
Треба знати!
Джерело інфекції - хвора людина.Шлях передачі - повітряно-крапельний.Епідемія грипу типу А має вибуховий характер: протягом 2 місяців хворіє 20-50 % населення. Після хвороби імунітет 1-3 роки.Епідемія грипу, що викликається вірусом В, повторюється кожні 3-4 роки. Розповсюджується повільно та триває зазвичай 2-3 місяці, охоплюючи не більше 25 % населення. Після хвороби імунітет збері­гається 3-6 років. Інкубаційний період 1-2 доби. Без ускладнень хвороба закінчується на 5-7 добу. Профілактика забезпечується масовою вакцинацією у передепіде-мічний період.
Симптоми хвороби. Зазвичай хвороба починається раптово, зі збільшенням температу­ри тіла (39-40 градусів).Дитину морозить.З'являється відчуття нездужання та розбитості. Головний біль. Біль у спині, попереку, кінцівках.Можуть виникнути ускладнення хвороби (запалення легенів, брон­хіт).
Що перевіряти.Слідкуйте за температурою тіла.Перевірте в медичній карті, чи була зроблена вакцинація. Шпиталізація проводиться за життєвими та епідеміологічними ознаками!

gryp

 НЕБЕЗПЕКА КОВІД-19

  kovid                                                 kovid 1
  kovid 2         kovid  3